Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Osób z Niepełnosprawnościami

plakat_Weigl_1
2024-05-10 11:00 - 13:00

Protokół

z posiedzenia komisji oceniającej prace plastyczne nadesłane na

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla osób z niepełnosprawnościami dotyczący życia, pracy zawodowej i działalności prof. Rudolfa Weigla

z dnia 25 kwietnia 2024 r. w Przemyślu

Jury w składzie:

- Justyna Wiśniowska - projektant, grafik. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, specjalizacja projektowanie biżuterii i ubioru. Od lat zajmuje się grafiką, ilustracją, projektowaniem wnętrz i aranżacją wystaw.  Współpracuje z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Teatrem Ave Teatr tworząc rekwizyty teatralne. Pracownik Muzeum Okręgowego w Rzeszowie;

- Tomasz Król – autor ilustracji przedstawiających życie i działalność Ignacego Łukasiewicza do kalendarza na rok 2022 wydanego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Pracownik Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, członek stowarzyszenia artystów-plastyków „Niezależna Akademia Frenetyków” oraz „Rzeszowskiej Akademii Komiksu”. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową, modelarstwem oraz komiksem. Brał udział w wielu plenerach oraz wystawach w kraju i za granicą. Przykładowe tytuły wystaw: "Wielka wojna i niepodległość" - w obrazach i grafice, "I wojna światowa" - malarstwo. Laureat Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla (2012) na stworzenie serii albumów komiksowych dotyczących legend związanych z Przemyślem i okolicami pn. „Ostatni Jeńcy” i „Legendy Przemyskiego Grodu i okolic”;

- Anna Leśny – terapeuta zajęciowy, kierownik szkolenia praktycznego w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu

po obejrzeniu ponad 50 prac plastycznych nadesłanych z:

- Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSONI koło w Sędziszowie Małopolskim,

- Warsztatu Terapii Zajęciowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie,

- Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebnicy,

- Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przemyskim Klubie Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących "Podkarpacie" w Przemyślu,

- Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu,

- Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział Przemyśl Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przemyślu i w Korytnikach i w Przemyślu,

- Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu, Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku,

- Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeworsku, Środowiskowego Domu Samopomocy przy PSONI koło w Przemyślu,

- Środowiskowego Domu Samopomocy „U Motyla” w Starym Kurowie,

- Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej